+420 603 820 968 info@sedmidoli.cz

Horská chata Sedmidolí leží v Krkonoších nad známým horským střediskem Špindlerův Mlýn.

Lokalita zvaná Sedmidolí leží na rozhraní II. a III. zóny Krkonošského národního parku, v nadmořské výšce 1100 metrů a je vzdálená cca 6 km od centra Špindlerova Mlýna. Ze Sedmidolí jsou nádherné výhledy na PláněKozí hřbetyMedvědín Zlaté návrší. Vzhledem ke své poloze je Sedmidolí navýsost vhodné místo pro zimní či letní rekreaci a vysokohorskou turistiku, jak pro pěší, běžkaře, tak i cykloturisty. V okolí budete mít možnost spatřit unikátní faunu a flóru. V zimě je k dispozici cca 1400 m dlouhý lyžařský vlek na regionální sjezdovce Davidovky.

Pro návštěvníky, kteří se ubytují na naší horské chatě Sedmidolí je k dispozici soukromý vlek o délce zhruba 100 metrů. Nejen pro sjezdaře, ale rovněž pro běžkaře je Sedmidolí ideálním výchozím bodem pro hřebenové túry, jak směr pramen Labe, tak i směr Sněžka po magistrále česko-polského přátelství. Všechny pokoje mají své vlastní sociální zařízení, WC a sprchu.

Sedmidolí bylo osídleno již v 17. století minulého tisíciletí. Louka s chalupou Sedmidolí, kapličkou a domkem se nazývala Spaltenbauden.

Prvním známým obyvatelem boudy dle dochovaných registrů byl Johann Hollmann (1726 - 1795) a jeho rodina vlastnila objekt až do 2. světové války. Vlastníci byli postupně Josef Hollmann (1754 - 1834), jeho syn Anton (1797 - 1876), následník Anton (1839 - 1904) a znovu jeho syn Anton.

Po 2. světové válce byl majetek jako německý zestátněn a získaly ho postupně Obec legionářská (Svaz bojovníků za svobodu) a poté Ministerstvo dopravy ČR pro podnikovou rekreaci. Od ní horskou boudu s penzionem zakoupila společnost Blueberg (E - Centrum a.s.) v roce 2004.

Všechny pokoje mají své vlastní sociální zařízení, WC a sprchu.

Těšíme se na Vás na Horské chatě Sedmidolí